JÄRVA-JAANI MUUSEUMID

Järva-Jaani on alev, kus on mitu muuseumit. 15. novembril 2019. aasta avati Vanatehnika muuseumide keskus, mis koondas seni alevis laiali olevate muuseumide tegevuse ühte kohta -Järva-Jaani põhjapiirkonda ehk endise Orina mõisa maadele.

Siin on võimalik külastada tuletõrjemuuseumit ja tutvuda keskuses asuvate infotubade ning erinevate näituste väljapanekutega, kõrval asuvas sõidukite viilhallis on arendamisel erinevate sõidukite näitus.

Alates 2020. aasta suvest toimub vanatehnika sõidukite ümberpaigutamine vanatehnika varjupaiga temaatilistesse sektoritesse: ühistransport ja bussid, sõiduautod, saunasektor, iseehitatud või muudetud sõidukid, TAT toodetud sõidukid, veoautod, tuletõrjetehnika, põllutehnika, teede parandustööde masinad, sõjaväetehnika jne .

Esinemislava taga peidab end Türi-Tamsalu kitsarööpmelise raudtee vagun-muuseum, mis tutvustab ka võimalikku Türi-Tamsalu matkatee marsruuti.

Lisaks on võimalik tellida ekskursioone ka kinomuuseumisse, et vaadata mõnd vana filmi surisevate aparaatidega.

Kinomuuuseum Tamsalu tee 1

Endises Orina mõisas asub Järva-Jaani koduloomuuseum, kus tegutses aastatel 1924-1945 kodumajanduskool tütarlastele ning 1947- 1996 Järva-Jaani kutsekool (mehhaniseerimiskool nr 6, kutsekeskkool nr 31, põllutöökool) ning mille pärandusena on säilinud õpetaja Helmut Vajakase poolt 1971. aastal rajatud traktoriõppeklass koos tehnika pöördlavaga. II korrusel on näitusetoad mõisaajaloost, kooliajaloost ja nõukogude perioodist.

KODULOOMUUSEUM AVATUD 2021 AASTA SUVEL JUULIS JA AUGUSTIS. DIIDLIDISKO ESISTLUSED 4.07 KELL 16. 14.08 JA 30.08 KELL 17.00 NING 4. JKA 5. SEPTEMBRIL KELL 12.00

KODULOOMUUUSEMI KOOLITUBA Mõisa tee 8