JÄRVA-JAANI MUUSEUMID

Järva-Jaani on alev, kus on mitu muuseumit. 15. novembril 2019. aasta avati Vanatehnika muuseumide keskus, mis koondas seni alevis laiali olevate muuseumide tegevuse ühte kohta -Järva-Jaani põhjapiirkonda ehk endise Orina mõisa maadele.

Siin on võimalik külastada muuseumide keskuses asuvat tuletõrjemuuseumit ja tutvuda seal asuvate infotubade ning erinevate näituste väljapanekutega, kõrval asuvas sõidukite viilhallis on arendamisel erinevate sõidukite näitus. Pidevalt toimub vanatehnika sõidukite ümberpaigutamine vanatehnika varjupaiga temaatilistesse sektoritesse (ühistransport ja bussid, sõiduautod, saunasektor, iseehitatud või muudetud sõidukid, TA toodetud sõidukid, veoautod, tuletõrjetehnika, põllutehnika, teede parandustööde masinad, sõjaväetehnika jne .

Esinemislava taga peidab end Türi-Tamsalu kitsarööpmelise raudtee vagun-muuseum, mis tutvustab ka võimalikku Türi-Tamsalu matkatee marsruuti.

Lisaks on võimalik tellida ekskursioone ka kinomuuseumisse, et vaadata mõnd vana filmi surisevate aparaatidega või koduloomuuseumisse, mis asub endises Orina mõisas, kus tegutses aastatel 1947- 1996 Järva-Jaani kutsekool (mehhaniseerimiskool, põllutöökool) ning mille pärandusena on säilinud sinna 1971. aastal rajatud traktoriõppeklass koos tehnika pöördlavaga.