MUUSEUMITUNNID

Muuseumitunni pikkus sõltub valitud teemast ja grupis olevate laste vanusest ning kestab alates 45 minutist kuni 1,5 tunnini. Tunde on võimalik tellida eelneval kokkuleppel telefon 5153638 (Silva Kärner), renraks@gmail.com

TEEMAD

  • Teet läks Tartust Tallinna.  Tutvustatakse teekonda Tartust Tallinna, huviväärsusi sellel marsruudil, matkakoti pakkimist, mängitakse mänge ja lahendatakse ülesandeid. Nutikamatele auhinnad. Sobib erinevas eas lastele (aga miks mitte ka täiskasvanutele!). Kestus 1,5 tundi, grupihind (kuni 15 last) 30€ ehk suurema grupi puhul a´ 2€ (hind sisaldab giidi teenust ja vajalike vahendite maksumust koos käibemaksuga)
  • Tuli tuli tulekivist! (lasteaialastele ja nooremale koolieale). Selgitatakse lastele, kuidas avastati tule jõud ja milliste vahenditega vanasti tuld püüti teha. Kuidas lapsed õppisid maal veel 70- 100 aastat tagasi, kui ei olnud elektrit. Vesteldakse ka lahtise tule ohtlikkusest ja kasutamisest igapäevaelus. Nutikamatele väikesed auhinnad. Kestus 45-60 minutit, hind grupile 20€, ehk suurema grupi puhul a´ 1,5€ (Hind sisaldab giidi teenust ja vajalike vahendite maksumust koos käibemaksuga)
  • Meenutame minevikku (erinevad valgusallikad 20. sajandil)! Sobib igale eale. Vaatame ja tuletame meelde, millised olid valgusallikad 20. sajandi algul ja lõpul. Lahendame ülesandeid ja eelneval kokkuleppel teeme erinevaid tegevusi, väiksed auhinnad. Kestus 45 min – 1,5 h sõltuvalt grupi vanusest ja suurusest. Hind sõltub aja kulust, millele lisandub suurema grupi puhul a´ kuni 2€ (hind sisaldab giidi teenust ja vajalike vahendite maksumust koos käibemaksuga).
  • Mälusahtlis sobramine: mälumäng muuseumis ja/ või orienteerumis-mäng muuseumis ja/või vanatehnika varjupaigas (sobib igale eale).
  • Orienteerumismängu eel antakse kätte orientiirid teabe otsimiseks. Tehakse väike sissejuhatus muuseumide arengusse ning jaotatakse inimesed gruppidesse, kellele jagatakse orienteerumiskaardid. Orienteerumiskaartidel olevatele küsimustele on vaja leida vastused umbes 40-60 minuti jooksul. Seejärel arutletakse õigete vastuste üle ning tehakse kokkuvõtted,  jagatakse tunnustust. Kestus umbes üks tund, grupihind 15€ lisandub giiditeenusele ja piletihinnale. Osalejatele auhinnad. Hind sisaldab orienteerumiseks vajalike vahendite, sh auhindade maksumust koos käibemaksuga.

VAATA KA PAKKUMISI ! http://jjmuuseum.ee/pakkumised/

Palume võtta ühendust gruppide tegevuse kokku leppimiseks ning jälgida uudistevoogu!

***