MUUSEUMITUNNID

on võimalik tellida eelneval kokkuleppel telefon 5153638, renraks@gmail.com

Tunni pikkus sõltub valitud teemast alates 45 minutist kuni 1,5 tunnini.

Grupi suurus 10-15 (grupi hind). Kui inimesi on rohkem kui 15, siis iga järgneva liikme korral lisandub grupi hinnal  lapse kohta a´ 1€,  täiskasvanute grupis a`2€.

TEEMAD

  • Teet läks Tartust Tallinna.  Vestlus koos mänguliste tegevustega Piibe maantee toas ja tegelusruumis. Tutvustatakse matkakoti pakkimist, mängitakse mänge ja lahendatakse ülesandeid. Sobib erinevas eas lastele (aga miks mitte ka täiskasvanutele!). Kestus 1,5 tundi, grupihind 30€.
  • Tuli tuli tulekivist! (lasteaialastele ja nooremale koolieale). Selgitatakse lastele, kuidas avastati tule jõud ja milliste vahenditega vanasti tuld püüti teha. Kuidas lapsed õppisid maal veel 70- 100 aastat tagasi, kui ei olnud elektrit. Räägitakse ka lahtise tule ohtlikkusest ja kasutamisest igapäevaelus.  Kestus 45-60 minutit, hind 20€.
  • Meenutame minevikku (erinevad valgusallikad)! Sobib igale eale. Vaatame ja tuletame meelde, millised olid valgusallikad 20. sajandi algul ja lõpul. Lahendame ülesandeid ja eelneval kokkuleppel teeme erinevaid tegevusi. Kestus 45 min – 1,5 h sõltuvalt grupi vanusest ja suurusest. Hind sõltub aja kulust 20- 30€.
  • Mälusahtlis sobramine – mälumäng ja orienteerumismäng muuseumis/ vanatehnika varjupaigas (sobib igale eale). Orienteerumismängu eel antakse kätte orientiirid teabe otsimiseks. Tehakse väike sissejuhatus muuseumide arengusse ning jaotatakse inimesed 2-4liikmelistesse gruppidesse, kellele jagatakse orienteerumiskaardid. Orienteerumiskaartidel olevatele küsimustele on vaja leida vastused umbes 40-60 minuti jooksul. Seejärel arutletakse õigete vastuste üle ning tehakse kokkuvõtted,  jagatakse tunnustust. Kestus 1,5 tundi, grupihind 30€.

Palume võtta ühendust gruppide tegevuse kokku leppimiseks ning jälgida uudistevoogu!

***