MUUSEUMITUNNID

Muuseumitunni pikkus sõltub valitud teemast ja grupis olevate laste vanusest ning kestab alates 45 minutist kuni 1,5 tunnini. Tunde on võimalik tellida eelneval kokkuleppel telefon 5153638 (Silva Kärner), renraks@gmail.com

TEEMAD

  • Kuidas koostada kodulooalast, aga ka igasugust kvalitatiivset uurimistööd? Sobib loovtööde ja uurimistööde koostajatele nii põhikooli kui ka gümnaasiumi osas. Kvalitatiivsed tööd on sellised, mis ei sisalda arvnäitajaid, vaid sellise uurimuse korral püütakse vastata küsimustele miks ja kuidas; tegeletakse sõnaliste karakteristikutega ja objektide kirjeldustega; uuritakse inimesi või süsteeme neid jälgides; saadakse andmeid vaatluse, intervjuu ja sõnalise suhtlemise kaudu. Tulemuseks on „oma lugu“ mingist laiemast protsessist, näiteks kogumiku koostamine teatud valdkondade kogumina.
  • Kas tead, et…? Vestlus Järva-Jaani kihelkonnast pärit tuntud inimestest ja nende tegudest ning lugudest. Sobib kõigile alates põhikooli progümnaasiumi osast
  • Teet läks Tartust Tallinna.  Tutvustatakse teekonda Tartust Tallinna, huviväärsusi sellel marsruudil, matkakoti pakkimist, mängitakse mänge ja lahendatakse ülesandeid. Sobib erinevas eas lastele (aga miks mitte ka täiskasvanutele!). Kestus 1,5 tundi.
  • Meenutame minevikku (erinevad valgusallikad 20. sajandil)! Sobib igale eale. Vaatame ja tuletame meelde, millised olid valgusallikad 20. sajandi algul ja lõpul. Lahendame ülesandeid ja eelneval kokkuleppel teeme erinevaid tegevusi, väiksed auhinnad. Kestus 45 min – 1,5 h sõltuvalt grupi vanusest ja suurusest.
  • Mälusahtlis sobramine: mälumäng muuseumis ja/ või orienteerumis-mäng muuseumis
  • Orienteerumismängud vanatehnika varjupaigas (sobilik igale eale). Orienteerumismängu eel antakse kätte orientiirid teabe otsimiseks. Osalevad 4-liikmelised grupid, kellele jagatakse orienteerumiskaardid, küsimuste ja vastuste lehed. Orienteerumiskaartidel olevatele küsimustele on vaja leida vastused kokku lepitult 40-60 minuti jooksul. Seejärel arutletakse õigete vastuste üle ning tehakse kokkuvõtted,  jagatakse tunnustust. Osalejatele auhinnad. Hind 1€ osavõtja kohta sisaldab orienteerumiseks vajalike vahendite, sh auhindade maksumust koos käibemaksuga.

VAATA KA PAKKUMISI ! https://jjmuuseum.ee/pakkumised/

Palume võtta ühendust gruppide tegevuse kokku leppimiseks ning jälgida uudistevoogu!

***