NÄITUSED

KÜBARATE NÄITUS

Näitus avatud alates 07.01.2023

Kübarategija Asta Eitspuu (sünd 1931) on armastanud kübaraid teha ja kanda juba lapseeast. Muidugi on tema kollektsiooni hulgas ka ostetud kübaraid, mida ta oma äranägemise järel on kohendanud. Tänaseks on 91-aastane vanaproua annetanud oma kübarate kollektsioonist 40  vanatehnika muuseumisse. Viltimine on üsna vana ajalooga tehnika ning kõik muu on tulnud hiljem juurde, olgu need siis valmistatud heegeldades, õmmeldes, põimides või muul moel.

Asta siirdus pensionile Tallinna moemajast 1997. aastal.

20. sajandi SAVIVAASIDE JA -NÕUDE NÄITUS ALATES 15.08.2022

SAVINÕUD
SAVIVAASI

Muuseumide keskuse 2. korruse pikas koridoris on üleval Katrin Nurmetalo maalide näitusmüük.

Vanatehnika muuseumide keskuses on võimalik uudistada erinevaid PÜSINÄITUSI:

I korrusel

Kohe algul püüavad pilku joogiaparaat ja mänguautomaat ning koridoris mobiiltelefonide näitus.

KAISA JA MARIS SUSI FOTONÄITUS “JÄRVA-JAANI PILTIDES LÄBI NELJA AASTAAJA” (kooli lõputööks valitud 10 objektist aastatel 2014-2016)

JÄRVA-JAANI 20. SAJANDIL VANADEL FOTODEL

Järva-Jaanit tutvustavas toas on laste juturetke tarvis väljas näitus valgustitest, mida kasutasid meie esivanemad 20. sajandi algul ja keskel, kui elektrivool ei olnud jõudnud küladesse. Näiteks Järvamaal said mõned talud elektri 1960te algul, üksikud veel hiljemgi…

Järva-jaani toas tutvustatakse koduloomuuseumi väljapanekuid ja näidisena on seal näha ka üks mootor kutsekooli pöörlavalt.

Kinomuuseumi ja teiste muuseumide tutvustust ilmestavad erinevad väljapanekud. Lisaks saab infot ka Järva-Jaani ja Järva valla kohta.

Piibe toas saab külastaja teavet erinevatest objektidest ja vaatamisväärsustest Piibe manteel ehk vanal Tallinna-Tartu maanteel. Saab mängida Puiibe maantee lauamängu ning uudistada Järva vallas olevaid vaatamisväärsusi.

Tegelusruumis on riiulitel nõukaaegse kohvik-söökla tehnikaseadmed, piimapudelid ja muud huvitavat, seistel fotod sellest, kuidas tramm ja trollibuss vanatehnika varjupaika toodi.

II korrusel

PRIIT SEIRE AUTOMUDELITE NÄITUS ja ANTS RAUA AUTODE NÄITUS

Tuletõrje ajalootoas on väljas näitus tuletõrje vormirõivastest tsaariajast tänapäevani välja, sh ka Tallinna Üksik-Päästekompanii auhindade näitus ja muudki tuletõrje varasemast ajaloost

Tehniku toas peidab end näitus telefonidest, teleritest, raadiotest ja muust kodu- ja tarbetehnikast.

Seminarisaalis vahelduvad näitused, kuid 20. sajandi kelladest saab väikse ülevaate uudistades seda väljapanekut.

Näitusetuppa jääb üles väike osa Karinu klaasikoja (2000- 2011) ajaloost ja selle omaniku Ants Leinbergi toodangust.