NÄITUSED

KIRJUTUS- JA ARVUTUSMASINATE NÄITUS

Näitus avatud alates 17.01.2024

20. sajandi SAVIVAASIDE JA -NÕUDE NÄITUS ALATES 15.08.2022

SAVINÕUD
SAVIVAASI

II KORRUSEL MAALIDE NÄITUS-MÜÜK

KUNSTITÖID ON TEINUD Järva-Jaani Gümnaasiumi õpetaja Katrin Nurmetalo. Samas võimalik soetada kaardide komplekt 2€ annetsue eest.

Katrin Nurmetalo 2023

Vanatehnika muuseumide keskuses on võimalik uudistada erinevaid PÜSINÄITUSI:

I korrusel

Kohe algul püüavad pilku joogiaparaat ja mänguautomaat ning koridoris mobiiltelefonide näitus.

KAISA JA MARIS SUSI FOTONÄITUS “JÄRVA-JAANI PILTIDES LÄBI NELJA AASTAAJA” (kooli lõputööks valitud 10 objektist aastatel 2014-2016)

JÄRVA-JAANI 20. SAJANDIL VANADEL FOTODEL

Järva-Jaanit tutvustavas toas on laste juturetke tarvis väljas näitus valgustitest, mida kasutasid meie esivanemad 20. sajandi algul ja keskel, kui elektrivool ei olnud jõudnud küladesse. Näiteks Järvamaal said mõned talud elektri 1960te algul, üksikud veel hiljemgi…

Järva-jaani toas tutvustatakse koduloomuuseumi väljapanekuid ja näidisena on seal näha ka üks mootor kutsekooli pöörlavalt.

Kinomuuseumi ja teiste muuseumide tutvustust ilmestavad erinevad väljapanekud. Lisaks saab infot ka Järva-Jaani ja Järva valla kohta.

Piibe toas saab külastaja teavet erinevatest objektidest ja vaatamisväärsustest Piibe manteel ehk vanal Tallinna-Tartu maanteel. Saab mängida Puiibe maantee lauamängu ning uudistada Järva vallas olevaid vaatamisväärsusi.

Tegelusruumis on riiulitel nõukaaegse kohvik-söökla tehnikaseadmed, piimapudelid ja muud huvitavat, seistel fotod sellest, kuidas tramm ja trollibuss vanatehnika varjupaika toodi.

II korrusel

NÄITUSETOAS

Kirjutus- ja arvutusmasinad 20. sajandist. Näitusetuppa jääb üles väike osa Karinu klaasikoja (2000- 2011) ajaloost ja selle omaniku Ants Leinbergi toodangust.

PRIIT SEIRE AUTOMUDELITE NÄITUS ja AUTOMUDELEID ERAKOGUST

Fototarvete näitus.

Tuletõrje ajalootoas on väljas näitus tuletõrje vormirõivastest tsaariajast tänapäevani välja, sh ka Tallinna Üksik-Päästekompanii auhindade näitus ja muudki tuletõrje varasemast ajaloost

Tehniku toas peidab end näitus telefonidest, teleritest, raadiotest ja muust kodu- ja tarbetehnikast.

Seminarisaalis saab ülevaate 20. sajandi kelladest ja savikeraamikast.